Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...
 • 2 Prymicje

  30 maja 2020 r. o godzinie 15.00 odbyły się w Grodźcu uroczystość święceń ks. Szymona Supla. Dzień później w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbyły się uroczystość Prymicji. Na przestrzeni 75 lat istnienia parafii od 1945 r. wyszedł z niej 12 kapłan.
  Więcej ...
 • 3 8 Marca

  "Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
  Więcej ...
 • 4 Spotkanie członków

  Jeszcze w świątecznej scenerii w piątkowy wieczór (10 stycznia) miało miejsce w "Kuźni" noworoczne spotkanie członków Stowarzyszenia "Nasz Grodziec". Spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością Stowarzyszenia w roku ubiegłym, wspomnieniem najdłużej działających członków Stowarzyszenia podziękowaniem za owocną współpracę a także złożeniem życzeń na 2020r.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie opłatkowe

  Tradycyjnie już 22 grudnia Sołtys, Rada Sołecka i Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowali w świetlicy wiejskiej doroczne spotkanie dla najstarszych, samotnych osób mieszkających w naszej wsi. Zawsze o Nich pamiętamy, to Oni przekazali nam tradycje i zwyczaje przywiezione z Kresów. Często czerpiemy wiedzę z ich doświadczeń i życiowej mądrości, toteż z wielką radością czekamy zawsze na naszych zacnych Gości.
  Więcej ...

DRUGI RAJD

W niedzielę 5 sierpnia 2012r. odbył się kolejny rajd Sekcji Rowerowej Cyklista przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec.  Tym razem celem naszej wyprawy był Kamień Śląski- Sanktuarium Św. Jacka. O godzinie 14:00 spod Kuźni wyruszyła grupa z Grodźca, by ulicą Klasztorną przez Krasiejów dotrzeć do Ozimka, gdzie dołączyli pozostali uczestnicy.

W sumie było  12 osób. Jechaliśmy w zróżnicowanym tempie, dostosowanym do możliwości kondycyjnych poszczególnych cyklistów (najmłodsza uczestniczka ma 12 lat). Na drodze panował niewielki ruch, więc mogliśmy podziwiać uroki mijanych miejscowości: Schodni Nowej, Dańca, Raszowej, Tarnowa Opolskiego, Kosorowic i Kamienia Śląskiego. Pogoda była iście letnia, jak przystało na sierpień, toteż robiliśmy co pewien czas przerwy na odpoczynek w cieniu przydrożnych drzew. Około 17:00 wszyscy dotarliśmy do celu. Kamień Śląski przywitał nas chłodem parku i pięknymi widokami architektury pałacowej. Na koniec wstąpiliśmy do kawiarenki ?Gościniec u św. Jacka? aby zregenerować siły przed drogą powrotną. W drodze do domu, w Raszowej pokropił deszcz, dość intensywnie, ale krótko. Zaraz potem na niebie ukazała się tęcza. Około godziny 20:00 dojechaliśmy do Ozimka, a pozostała część grupy dotarła do Grodźca po 20:30. Drugi rajd był dłuższy- cykliści z Grodźca pokonali trasę długości około 72 kilometry, grupa z Ozimka przejechała ponad 50 kilometrów.

Odwiedza nas 114 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2020 Nasz Grodziec