Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Półkolonie w Grodźcu

W czasie tegorocznych wakacji Stowarzyszenie Nasz Grodziec już po raz szósty zorganizowało dla dzieci półkolonie letnie. Uczestniczyło w nich ponad 40. dzieci z Grodźca i z Chobia. Półkolonie odbywały się pod koniec wakacji, od 19.08 do 30.08.

Opiekę nad dziećmi sprawowały Monika Stawczyk, Emilia Zając, na wycieczki jeździły również Irena Karpa i Aleksandra Machulak.

            Hasło przewodnie tegorocznych półkolonii brzmiało: ?Pokaż co masz na strychu ? zbieramy starocie?. Głównym zadaniem dzieci było zebranie jak największej ilości przedmiotów dawniej używanych, a dziś już zapomnianych, na przykład w gospodarstwie domowym. Dzieci mogły szukać takich ?skarbów? zarówno u siebie na strychu, jak i u dziadków, czy u innych członków rodziny. Ich poszukiwania były bardzo owocne, udało się zebrać wiele ?staroci?, które pod koniec półkolonii zostały zaprezentowane na zorganizowanej wystawie. Dzieci, w wielu przypadkach, znały historię przedmiotu, który przyniosły. Chętnie podzieliły się nią z pozostałymi.

            Podczas całych półkolonii uczestnicy mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji o charakterze rekreacyjno ? artystycznym. W tym roku były przygotowane dla dzieci trzy wycieczki. Pierwsza z nich była do Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. Po całym skansenie oprowadzała nas pani etnograf, która opowiadała historię oglądanych budynków. Dzieci z uwagą jej słuchały i zadawały mnóstwo pytań, które niejednokrotnie były bardzo szczegółowe. W skansenie zobaczyliśmy m.in.: stare wiatraki, dawne chałupy wraz z ich wyposażeniem, zabytkowy kościół oraz  izbę szkolną, a w niej ławki z kałamarzami. Cała wycieczka była dla dzieci dobrą lekcją historii.

            Kolejna wycieczka była do Telewizji Opolskiej w Opolu. Tam dzieci miały okazję zobaczyć studio, w którym nagrywana jest większość programów, np. Kurier Opolski czy Rozmowa dnia. Każde z nich mogło również zasiąść za pulpitem prezentera i choć przez chwilkę poczuć magię telewizji. Dzieci dowiedziały się także jak nagrywa się dane programy, ile czasu zbiera się materiały i ile godzin pracy trzeba włożyć w przygotowanie dwudziestominutowego programu. Zakończeniem wycieczki do Opola było udanie się całej grupy na pyszne lody.

            Największą atrakcją całych półkolonii był spływ kajakowy Małą Panwią. W tym roku cała grupa przepłynęła trasę ze Staniszcz Małych do Ozimka. Najmłodszym dzieciom, podczas spływu, towarzyszyli ich rodzice. Wszyscy dzielnie przepłynęli wyznaczoną trasę, a uwieńczeniem ich zmagań był zasłużony odpoczynek i grillowanie na ?Wyspie? w Ozimku.

            W pozostałe dni półkolonii dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych w Kuźni, wykonywały prace pt. ?Moje wspomnienia z wakacji?, rzeźbiły w masie solnej, grały w różne gry planszowe, uczyły się piosenek harcerskich, było również karaoke. Były także dwa razy na placu zabaw, który udostępnił nam ośrodek ?Bajka?. Czas tam spędzony był dla dzieci ogromną frajdą. Oprócz zabaw na statku, huśtawkach czy zjeżdżalniach, dzieci chętnie grały w dwa ognie i piłkę siatkową. Dużo gier ruchowych i zespołowych było organizowanych również na boisku szkolnym.

Tegoroczne półkolonie letnie umożliwiły dzieciom zabawę i integrację w grupie, dostarczyły wiele pozytywnych wrażeń, a przede wszystkim były miłym akcentem na koniec wakacji.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej pani Barbarze Katolik, panu Jerzemu Wienchowi, panu Janowi Partyce,  pani Jolancie Machulak oraz paniom prowadzącym zajęcia z dziećmi.

                                                                                                                                                                                                                                                       Emilia Zając

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec