Zajęcia z jogi i projektowania ogrodów.

W poniedziałek rozpoczęły się zajęcia jogi dla mieszkańców Grodźca. Prowadzi je wykwalifikowana instruktorka, pani Halina Oster.  Na pierwsze spotkanie stawiły się same panie. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie, w każdy poniedziałek o g. 18.30 w Pawilonie.

Systematycznie wykonywane ćwiczenia dają wiele korzyści. Przede wszystkim uelastycznienie całego ciała, wzrost wytrzymałości fizycznej i odprężenie mięśni. Poprawia się również gospodarka hormonalna. Prócz korzyści fizycznych ćwiczenia pomagają osiągnąć koncentrację i spokój umysłu. Zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie ?Nasz Grodziec? odbywają się o g. 18.30 w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Udział w nich jest darmowy.

Natomiast w środę zaczął się kurs Mój ogród - moja pasja. Zajęcia prowadzone przez architekt krajobrazu, panią Annę Konowalczuk będą odbywać się w każdą środę o 17.00 w Kuźni do końca kwietnia. W sumie przewidziano dziewięć spotkań, podczas których uczestnicy będą mogli poznać tajniki projektowania grodów, doboru i pielęgnacji roślin. Pierwsze zajęcia poświęcone były historii sztuki ogrodniczej. Od następnego razu będą już zajęcia praktyczne.