Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Zimowisko 2014

W związku z trwającymi w województwie opolskim feriami zimowymi,  Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" zorganizowało w dniach 24.02-28.02.2014 roku półkolonie zimowe dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grodźcu.

Dnia 24.02.2014 r. zajęcia prowadzone były w Domu Kultury w Ozimku, gdzie dzieci spotkały się z przedstawicielem Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, Michałem Malinowskim. W trakcie spotkania dzieci brały czynny udział w warsztatach, podczas których powstawały różnorodne konstrukcje budowane z drewnianych klocków, czy też własnoręcznie zdobione ciasteczka.

Kolejnego dnia, tj.25.02.2014 r. zajęcia odbyły się w Kuźni. Pod opieką mgr Eweliny Gordzielik oraz mgr Anny Gruszki dzieci angażowały się w zabawy integrujące z grupą, gry i zabawy ruchowe, rozwiązywanie różnego typu zagadek, a także zajęcia z zakresu arteterapii.

 Kolejny dzień okazał się równie ciekawy ze względu na panującą zupełnie nie zimową, słoneczną pogodę. Dzięki temu zajęcia odbyły się na placu zabaw przy Restauracji "Bajka" znajdującej się w miejscowości Grodziec. Pod okiem opiekunek grupa uczestniczyła w zabawach, konkursach i rożnego typu konkurencjach na świeżym powietrzu, co wywołało szczere uśmiechy i zadowolenie na twarzach dzieci.

Następny dzień był pełen niespodzianek. Nasza grupa została zaproszona na ognisko, którego organizatorami byli państwo Katarzyna i Józef Marciniakowie. Po obfitym poczęstunku zorganizowane zostały przejazdy quadami, bryczką, a także prezentacja stadniny koni. Przy rozpalonym ognisku dzieci mogły wspólnie śpiewać i tańczyć. Tego też dnia, po powrocie do Kuźni udało się rozpocząć wspólne budowanie eko-miasta. Z różnego typu kartonów, kolorowych wycinanek powstały wielkie konstrukcje. Była to świetna zabawa, dzięki której dzieci mogły uruchomić wyobraźnie i  wyzwolić niesamowitą kreatywność.

Dnia 28.02.2014r. półkolonie zakończone zostały wspólnym wyjazdem na basen do Tarnowskich Gór, gdzie przez pełne trzy godziny dzieci mogły bawić się i korzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie Parku Wodnego.

            Podsumowując całokształt projektu śmiało można stwierdzić, że zimowe półkolonie 2014 organizowane w Grodźcu należy uznać za udane. Po raz kolejny zyskały pozytywną opinię dzieci i ich rodziców. Wiele spośród dzieci, nie może doczekać się kolejnych, które zostaną zorganizowane już latem. Czas ten przyniósł wiele pozytywnych wrażeń i radości wszystkim podopiecznym, jak i ich opiekunom.

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik, burmistrzowi Ozimka, panu Markowi Korniakowi, dyrektor Domu Kultury w Ozimku, pani Helenie Gruszce, państwu Katarzynie i Józefowi Marciniakom, panu Jerzemu Wienchowi, panu Dawidowi Machulakowi, pani Bożenie Stawczyk oraz paniom prowadzącym zajęcia.

                                                                         Anna Gruszka i Ewelina Gordzielik

 

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec