Dzień Kobiet

Tradycyjnie już Stowarzyszenie Nasz Grodziec z okazji Dnia Kobiet zaprosiło mieszkanki Grodźca na spotkanie z podróżnikiem, Jackiem Plutą. Jacek z prelekcją do Grodźca przyjechał już po raz trzeci, wcześniej mogliśmy poznać relację z jego wyjazdu na Filipiny i Makronezję oraz z podróży dookoła świata. Tym razem opowiadał o wyprawie na …

koniec świata. Koniec świata znajduje się w mieście Ushuaia, na Ziemi Ognistej (Argentyna), jest tam nawet Muzeum Końca Świata. Oprócz tego wysłuchaliśmy opowieści o stolicy Argentyny, Buenos Aires oraz lodowcu Perito Moreno, znajdującym się w Parku Narodowym Los Glaciares. Podróżnik opowiadał także o kuchni tych terenów, zachwalając zwłaszcza argentyńskie steki. Argentyńczycy hodują cielęta specjalnie na steki (chuleta).

Po godzinnej prelekcji uczestnicy spotkania zadawali prelegentowi pytania, chcąc uzyskać dokładniejsze informacje o zwiedzonych przez niego terenach. Okazało się również, że rodziny grodzieckie miały w Argentynie krewnych, którzy wyjechali do tego kraju jeszcze przed II wojną światową.

Oczywiście oprócz ciekawych opowieści były życzenia z okazji święta pań oraz skromny poczęstunek. Na zakończenie spotkania Jacek Pluta został zaproszony na prelekcję w przyszłym roku.