Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 1%

  Całość przekazanej kwoty wydawana jest na zajęcia i wydarzenia realizowane w Grodźcu
  Więcej ...
 • 2 11 Listopada

  Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.
  Więcej ...
 • 3 Rajd

  Od dawna wiadomo było, że w tym roku Sekcja Rowerowa Cyklista, działająca przy Stowarzyszeniu Nasz Grodziec, będzie jeździć po Polesiu, rozpoczynając rajd w Brześciu na Białorusi, a kończąc w Lubomlu na Ukrainie. Wszystko było przygotowane, lecz koronawirus pokrzyżował plany. Wydawało się nawet, że zorganizowanie jakiegokolwiek rajdu nie będzie możliwe. A jednak się udało, naprędce wyznaczona trasa na Podlasiu spodobała się członkom sekcji rowerowej.
  Więcej ...
 • 4 Jubileusz

  W niedzielę, 23 sierpnia 2020r. w kościele parafialnym w Grodźcu odbyły się uroczystości jubileuszowe ks. prałata Edmunda Cisaka, wieloletniego Proboszcza Parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Wojciecha, Honorowego Obywatela Gminy Ozimek, Krajowego Kapelana Sybiraków.
  Więcej ...
 • 5 Spotkanie w Bibliotece

  W niedzielne popołudnie, 5 lipca 2020r. grodziecka biblioteka była miejscem wyjątkowego spotkania. Miejscowa bibliotekarka Iwona Chętnicka jako organizator i gospodarz spotkania, wspierana przez tłumacza panią Magdalenę Lapshin z Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej, gościła w placówce panów Güntera Mally i Hansa Mally z Norymbergii, którzy przybyli, aby spotkać się z reprezentantami lokalnej społeczności: sołtysem - panem Zdzisławem Adamskim oraz prezesem Stowarzyszenia Nasz Grodziec - panią Heleną Gruszką i jej zastępcą - panem Janem Karpa.
  Więcej ...

Zdrowo jem w barwach czterech pór roku

Spotkanie pod takim tytułem zorganizowało Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” 25 maja w Kuźni. Prelegentem była dietetyk kliniczny Joanna Gruszka, która prócz wykładu odpowiadała na pytania słuchaczy.

Zaczęło się od informacji dość zaskakujących, bo kto by przypuszczał, że w ciągu siedemdziesięciu lat życia człowiek spożywa przeciętnie 1,9 tony białka, 2,3 tony tłuszczu, 9,5 tony węglowodanów oraz 63,8 ton wody. W ostatnich latach dochodzą do tego konserwanty, których spożywamy około 8 kg rocznie.

Następnie dowiedzieliśmy się o piramidzie żywnościowej i produktach, które trzeba spożywać często, takich, które można spożywać raz na jakiś czas oraz takich, które lepiej omijać. Sporo czasu poświęciła prelegentka żywności reklamowanej, podając szczegółowo jej składniki i wskazując zagrożenia związane z ich spożywaniem. Każdy z uczestników spotkania nabrał przekonania, że jedzenie wpływa w bardzo dużym stopniu na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, że zmiana diety może uchronić przed chorobami.

Na zakończenie spotkania były pytania słuchaczy, pytano o produkty reklamowane w mediach, o sposoby przygotowywania jedzenia, o dietę odpowiednią dla osoby chorej.

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2021 Nasz Grodziec