Stowarzyszenie Nasz Grodziec
Tel.+48 775464029
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Rajd po Rumunii

  W końcu, wreszcie, nareszcie, doczekaliśmy się, urlop już jutro, już, już, tuż, tuż. Przygotowania trwały długo, specjalnie na wyjazd kupiliśmy przyczepę rowerową, mamy samochód z hakiem, który będzie ją ciągnął, trasa ustalona, noclegi zarezerwowane. W piątek wieczorem przygotowujemy się do wyjazdu, gdy nagle dostajemy informację, że samochód z hakiem zepsuł się i raczej nie powiezie naszych rowerów, jest piątek około dziesiątej wieczór.
  Więcej ...
 • 2 Spotkania Kresowe

  Tegoroczne VIII Opolskie Spotkania Kresowe odbyły się niezmiennie w Grodźcu w dniach 29-30 czerwca i były organizowane pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Opolskiego. Organizatorzy spotkania tj. Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zgodnie z wieloletnią tradycją przygotowali bogatą ofertę programową adresując '' ją'' zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  Więcej ...
 • 3 Tenis

  Sobotnie upały nie przeszkodziły uczestnikom zawodów sportowych w tenisie stołowym, którzy bardzo aktywnie spędzili do południa swój czas w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu. Tradycyjnie już z inicjatywy Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyły się tu bowiem w dniu 8 czerwca br.(sobota) kolejne -„VII Mistrzostwa Grodźca w Ping-Pongu”.
  Więcej ...
 • 4 MAMY „OPOLSKĄ GWIAZDĘ EUROPY''

  W sobotę 1 czerwca w siedzibie Stowarzyszenia „nasz Grodziec” gościliśmy uczestników projektu – rajdu rowerowego realizowanego przez LGD „Kraina Dinozaurów” pt. ,,Rowerem aleja Opolskich Gwiazd Europy’’. Peleton grupy „rajdowców” otwierała prezes LGD – Anna Golec. Grodziec był pierwszą z wielu miejscowości, które w tym dniu odwiedzili uczestnicy projektu. Obecni byli również gospodarze naszej gminy w osobach; burmistrz Ozimka – Jan Labus oraz w-ce burmistrz – Zbigniew Kowalczyk.
  Więcej ...
 • 5 Dzień Seniora

  Z okazji Dnia Seniora 19 maja, w niedzielne popołudnie, z inicjatywy Sołtysa, Rady Sołeckiej oraz Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” odbyło się w świetlicy wiejskiej uroczyste spotkanie najstarszych mieszkańców Grodźca. Ten świąteczny dzień i spotkanie jest niezmiennie okazją do wspomnień tych co odeszli do minionych lat dzieciństwa i młodości po lata współczesne.
  Więcej ...

Niebezpieczne wysepki na drodze krajowej

22.04.2017 przed godziną 10.00 na drodze krajowej numer 46 na wjeździe do Grodźca od strony Ozimka doszło do tragicznego wypadku.

Młody mężczyzna kierujący samochodem BMW z niewyjaśnionych przyczyn po przejechaniu wysepki spowalniającej zmienił pas ruchu na przeciwległy i wjechał w jadącą prawidłowo od strony Ozimka rowerzystkę, 60–letnią mieszkankę gminy Ozimek. Kobieta zginęła na miejscu.

 28.04.2017 około godz. 10.00 00 na drodze krajowej numer 46 na wjeździe do Grodźca od strony Dobrodzienia, załadowany samochód ciężarowy z przyczepą na wysepce spowalniającej z nieustalonej przyczyny wypadł z drogi niszcząc bariery energochłonne i dachował w rowie przydrożnym. Nastąpiło uszkodzenie pokrywy separatora zanieczyszczonych wód opadowych i roztopowych. Doszło do wycieku substancji ropopochodnych do cieku wodnego „Białaka”. Powiadomiona o zdarzeniu GDDKiA w Opolu i zarządcę cieku „Białka” WZMiUW w Opolu. Ze względu na zbliżający się weekend nie podjęto żadnych działań.

Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" wielokrotnie sygnalizowało zarządcy drogi, że skierowanie głównego tranzytu przez miejscowość znacząco zwiększa niebezpieczeństwo uzytkowników drogi. Jak do tej pory bez pozytywnych rezultatów.

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Copyright 2019 Nasz Grodziec