Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

 Szósty rajd Grodziec-Laskowice-Grodziec

Całkiem niedaleko Grodźca, w kościele pw. św. Wawrzyńca w Laskowicach, znajduje się mumia z końca XVII w. Postanowiliśmy właśnie do Laskowic zorganizować kolejny rajd. Pogoda dopisywała i jechało się naprawdę dobrze, dobrze i szybko.

Ze średnią pędkością 20 km/h dojechaliśmy na miejsce, gdzie czekał na nas miejscowy proboszcz ks. Jan Konik. Okazało się, że ksiądz Jan pochodzi z Dobrodzienia i zna dobrze Grodziec. Proboszcz opowiedział nam historię kościoła i prawdopodobną historię mumii laskowickiej. Zmumifikowana młoda dziewczyna, Brygida Buchta von Buchtitz, była córką fundatorki kościółka i zmarła prawdopodobnie około 1690 r. Według innej wersji, dziewczyna wraz z matką uciekała z Otmuchowa i zatrzymała się w Laskowicach, gdzie panowała wówczas dżuma. Kobiety zachorowały i zmarły. Ciakawostką jest, że ciało zmarłej kobiety zachowało się dzięki specyficznemu mikroklimatowi panującemu w podziemiach kościoła. Oczywiście mieliśmy też okazję zejść do krypty i zobaczyć mumię na własne oczy. Podziękowaliśmy księdzu Janowi Konikowi i pognaliśmy w drogę powrotną, robiąc sobie odpoczynek, przy lodach i kawie. Do Grodźca wracaliśmy dłuższą drogą, przez Łąkę i Knieję. W rajdzie wzięło udział osiem osób, przejechaliśmy 58 km.

Krzysztof Kleszcz

 

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895