Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Rajd do Ożarowa

6 lipca o g. 10.00 wyruszyliśmy na kolejny rajd rowerowy. Tym razem jednak trasa była dłuższa i zamierzaliśmy pokonać ją w ciągu dwóch dni. Raźno ruszyliśmy znaną już z wycieczki ubiegłorocznej trasą w stronę Olesna. W Oleśnie skierowaliśmy się w stronę Gorzowa Śląskiego i Praszki.

Po minięciu Praszki do celu, którym było Muzeum Wnętrz Dworskich w Ożarowie zostało nam jedynie 16 km. Mimo, że ostatnie dwa kilometry naszej wycieczki były niezwykle wyczerpujące (droga cały czas prowadziła pod górę) wszyscy dotarliśmy na miejsce i mogliśmy obejrzeć ekspozycje muzealne. Samo muzeum mieści się w osiemnastowiecznym dworku wybudowanym przez Władysława Bartochowskiego. Zgromadzono w nim pamiątki po wielu rodach ziemiańskich ziemi wieluńskiej, znaleźć można tu barokowe szafy, skrzynie i kufry z XVIII i XIX wieku, ceramikę, portrety szlachty wieluńskiej, portrety trumienne, ryngraf barski, piece kaflowe i in. W stylowych wnętrzach mieszczą się salon, pokoik dziewczęcy, buduar, sypialnie męska i damska, salonik myśliwski, gabinet, sala jadalna i kredensownia. Po zwiedzeniu muzeum oglądaliśmy jeszcze szesnastowieczny drewniany kościół w Wierzbiu.  Prosto z Wierzbia pojechaliśmy do Mileniówki ? ośrodka wypoczynkowego położonego 15 km od Wielunia. Miła obsługa, smaczne jedzenie i wygodne miejsca do spania, tego oczekiwaliśmy i nie zawiedliśmy się. Było naprawdę miło. W drogę powrotną udaliśmy się w niedzielę o 10.30, obiad zjedliśmy w Oleśnie i o 15.30 byliśmy w Grodźcu. Przez całą trasę dopisywała nam pogoda i dobre humory. W rajdzie wzięło udział 10 osób. Przejechaliśmy 135 km.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895