Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Wspomnienie ks. Bąka

Ksiądz Piotr Bąk (3 czerwca 1929 - 18 lipca 2010), urodził się i mieszkał do momentu wysiedlenia w Zuchorzycach, parafia Biłka Szlachecka koło Lwowa. W kwietniu 1945 roku wraz z całą rodziną przyjechał do Grodźca na Śląsk Opolski. Otoczony opieką księdza Wincentego Urbana, późniejszego biskupa, wyjeżdża do Wrocławia.

 

Tam kończy liceum i w 1951 roku rozpoczyna naukę w Seminarium Duchownym. Święcenia kapłańskie przyjmuje 23 czerwca 1957 roku we Wrocławiu z rąk księdza biskupa Bolesława Kominka. W latach 1957-1961 - jest wikarym w parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu na Opolszczyźnie. W kwietniu 1961 roku obejmuje parafię pod wezwaniem Świętej Anny we Wrocławiu - Praczach. Proboszczem we Wrocławiu-Praczach pozostaje przez 38 lat, w tym czasie buduje dom katechetyczny, odnawia zabytkowy kościół i plebanię. W 1999 r. przechodzi na emeryturę i wraca do Grodźca. Tutaj pomaga w pracy duszpasterskiej najpierw księdzu proboszczowi Edmundowi Cisakowi, a później księdzu proboszczowi Zdzisławowi Banasiowi. Zapamiętamy Go jako kapłana zaangażowanego w pracę duszpasterską, z życzliwością i zrozumieniem odnoszącego się do drugiego człowieka.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895