Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Noc Świętojańska

Noc z 23 na 24 czerwca nazywana jest w polskiej tradycji "sobótką"(od ogni obrzędowych palonych w nocy zwanych sobótkami) , "kupalnocką"( od imienia pogańskiego bożka Kupały, patrona miłości i urodzaju lub od słowa " kupat", które na pograniczu polsko- ruskim oznacza kąpiel, zanurzenie w wodzie), albo " nocą świętojańską", bo patronuje jej św. Jan Chrzciciel.

Wieczorem 23 czerwca 2008r. Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" zorganizowało "Noc Świętojańską". Po godz. 20.00 na terenie dawnej kopalni piasku zebrali się chętni do wspólnego powitania najkrótszej w roku nocy. By tradycji stało się zadość nie zabrakło pięknych dziewczyn, kolorowych wianków, ogniska, pochodni oraz śpiewu i muzyki, o którą zadbali miejscowi wirtuozi akordeonu, gitary i ustnej harmonijki. Gdy dzień chylił się już ku zachodowi przy muzyce i ze śpiewem na ustach dziewczęta puściły na wodę wianki ze świecami. Lekki wiatr wodzony głośnym śpiewem powoli oprowadzał wianki po całym rozlewisku. Nie zabrakło także śmiałka, który nie bacząc na chłód wody rzucił się wpław, pojmał jeden z pływających wianków i przypłynął z nim do swej ukochanej. Iskry płonącego ogniska szybko ogrzały śmiałka, a pozostałym mocno rozgrzały serca. Jadło i picie na suto zastawionych kocach piknikowych zaspokoiło głód i pragnienie wszystkich biesiadników. Przedniej zabawie nie było końca. Wszyscy zgodnie uznali, że za rok w tym samym miejscu i czasie nikogo nie zabraknie. Nie zabraknie też miejsca dla tych, którzy w tym roku nie zdążyli.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895