Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

65 rocznica przybycia do Grodźca

W dniach 5-6 czerwca 2010r. Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką zorganizowało festyn z okazji 65. rocznicy zasiedlenia Grodźca. Uroczystość rozpoczęła się w sobotę występem zespołu Jes, trzy śpiewające dziewczyny doskonale zabawiły festynową publiczność.

Następnie na scenie pojawił się zespół Mokato, który przygrywał do tańca osobom, chcącym pobawić się. Gdy lekko ściemniło się (około 21.30) mogliśmy wysłuchać koncertu Dionizego Bryłki, wysłuchać koncertu oraz obejrzeć przygotowany pokaz iluminacji. Występ został przyjęty bardzo przychylnie przez mieszkańców Grodźca. Drugi dzień festynu rozpoczął się od marszu wysiedleńców, dwa wozy, jałówka, kilkanaście osób przebranych za własnych dziadków/rodziców przemaszerowało przez całą wieś. Po reakcjach mieszkańców, którzy wyszli oglądać przebierańców, można sądzić, że pochód podobał się. Oprócz mieszkańców Grodźca w pochodzie wzięli udział także łosiowianie, których przodkowie przybyli na Opolszczyznę z Wołynia (http://www.lewin-brzeski.pl/). Marsz zakończył się na boisku szkolnym. Jego uczestnicy weszli na scenę i zaprezentowali przedstawienie pod tytułem Skrzynia. W pierwszej scenie mogliśmy zobaczyć zebranie w Biłce Szlacheckiej, podczas którego namawiano mieszkańców wsi do wyjazdu na Zachód. Druga scena ukazywała dom biłecki i rozmowę na temat wyjazdu, rozmowę przerwaną wtargnięciem ukraińskich żołnierzy, którzy nie zważając na nic wyrzucają przez okno rzeczy biłeckiej rodziny z domu. Następnie mogliśmy wysłuchać opowieści osoby, która przesiedlenia pamięta. Pan Józef Gruszka opowiadał jak jechało się w wagonie bydlęcym i jak wyglądało zasiedlanie Grodźca. Ostatnia scena przedstawiała rodzinę biłecką w Grodźcu. Co robić, czy dobierać jeszcze ziemię, czy czekać na powrót do Biłki - takie były dylematy tamtych czasów. Po przedstawieniu wystąpił zespół Grodziec. Następnie zaśpiewała Monika Stawczyk, a po niej zespół Jutrzenka. Gwiazdą wieczoru była Kapela Podwórkowa Baniaki z Brzegu, śpiewająca przede wszystkim piosenki lwowskie. Po występie Baniaków nastąpiło ogłoszenie wyników na najlepiej przebraną osobę, a także losowanie głównych nagród loterii fantowej. Na koniec festyny do zabawy przygrywała formacja muzyczna Sherwood. Z okazji festynu Stowarzyszenie Nasz Grodziec wydało numer specjalny Pryzmatu, poświęcony wysiedleniom Polaków z Kresów Wschodnich. Można było także oglądnąć po raz kolejny wystawę Śladami naszych przodków. Prócz zdjęć już prezentowanych pokazano także około 50 zdjęć nowych.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895