Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Przedszkole w Grodźcu

W 2010 r. Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" na wniosek wielu mieszkańców wsi wystąpiło do Burmistrza Ozimka z prośbą o powołanie komisji ds. oceny możliwości utworzenia przedszkola w Grodźcu (zobacz). W czerwcu br. komisja w składzie:

 1. Zbigniew Kowalczyk - zastępca Burmistrza Ozimka;
 2. Jolanta Proszewska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Grodźcu;
 3. Zdzisław Adamski - sołtys wsi Grodziec;
 4. Katarzyna Wrzeciono-Marcinków - Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”
 5. Aleksandra Sierpińska - przedstawiciel rodziców dzieci przedszkolnych;
 6. Jan Karpa - radny Rady Miejskiej w Ozimku;
 7. Krzysztof Kleszcz - radny Rady Miejskiej w Ozimku

dokonała przeglądu pomieszczeń PSP w Grodźcu, dochodząc do wniosku, że właśnie w budynku szkoły można by umieścić oddział przedszkolny. Odrębne stanowiska zaprezentowała pani Jolanta Proszewska - dyrektor PSP w Grodźcu (zob. Protokół). Z prowadzonych rozmów wynika, że istnieje duża szansa na powołanie przedszkola, pracującego w zależności od potrzeb pięć lub osiem godzin dziennie. W razie pobytu ośmiogodzinnego dziecko miałoby zapewniony posiłek. Byłoby to więc przedszkole funkcjonujące na takich samych zasadach, jak przedszkola w innych wsiach naszej gminy. Rozpoczęcie działalności miałoby nastąpić w roku szkolnym 2012/2013, choć istnieje szansa na uruchomienie oddziału już w roku szkolnym 2011/2012. Dlatego też zwracamy się z prośbą o zapisywanie dzieci (zapisy w Kuźni) do mającego powstać przedszkola.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895