Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Trzeci grant dla stowarzyszenia

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" w 2011r. otrzymało po raz trzeci grant w wysokości 5000 zł z Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie na renowację cmentarza w Biłce Szlacheckiej.  Pieniądze pochodzą z programu Kultura i Dziedzictwo Narodowe na Wschodzie. 

Zamierzamy je wykorzystać na odnowienie pomników zamordowanych przez Niemców 13 czerwca 1944 r. Jana Tłustego, Henryka Bigasa i Franciszka Dąbrowskiego, a także poległych w walce z Niemcami Józefa Jastrząbka, Wojciecha Kubowa i Antoniego Marcinkowa. Trzej ostatni zostali pochowani we wspólnej mogile, jej miejsce zna i wskaże syn Antoniego Marcinkowa, Stanisław. Miejsca pochówku Jana Tłustego, Henryka Bigasa i Franciszka Dąbrowskiego nie są znane. Jeśli ktoś wie, gdzie zostali pochowani, prosimy o kontakt. 

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895