Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Powiatowe Spotkania Kresowe

W dniach 8 - 9 września odbyły się w Grodźcu Powiatowe Spotkania Kresowe, które zorganizowali wspólnie sołtys wraz z Radą Sołecką oraz Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.

Impreza rozpoczęła się warsztatami kulinarnymi, podczas których panie: Kazimiera Filozof, Czesława Marcinków i Czesława Pastuch uczyły, jak robić ruskie pierogi. Bezpośrednio po warsztatach nastąpiło otwarcie wystawy malarskiej Józefa Lewczaka pt. Mój Lwów. Dzięki ogromnej wiedzy autora na temat Lwowa można było wraz z nim „przejść” po uroczych uliczkach, obserwując miejskie budowle. O godz. 17.30 rozpoczął się występ zespołów tańca orientalnego Kaszmir i Zafira. Działające przy DK w Ozimku grupy taneczne niezmiennie wzbudzają aplauz publiczności.  Po występach tanecznych odbył się konkurs Czy znasz gwarę kresową, prowadzony przez Jana Karpę i Romana Sitnika. Wystartowało w nim dziewięciu uczestników. Pytania nie były łatwe, startujący musieli podawać znaczenia wyrazów gwarowych i odwrotnie - na podstawie znaczeń podawać wyrazy gwarowe (zobacz tekst testu). Najlepszy okazał się Łukasz Filozof, który wyprzedził Agnieszkę Błahutę oraz Przemysława Urbańskiego. Po emocjach konkursowych na scenę wyszedł kabaret Ta joj, bawiąc widzów śpiewem i dowcipami. Zwieńczeniem dnia była zabawa taneczna, grał zespół Paradox. Drugi dzień  Powiatowych Spotkań Kresowych otworzyli sołtys Grodźca, Zdzisław Adamski i prezes Stowarzyszenia ?Nasz Grodziec?, Krzysztof Kleszcz. Następnie miała miejsce uroczystość wręczenia Odznaki Honorowej Za zasługi dla Związku Inwalidów Wojennych RP mieszkańcowi Grodźca, kapitanowi AK, Józefowi Wojdyle. Odznakę wręczał wicemarszałek województwa opolskiego Tomasz Kostuś. Gromkie brawa towarzyszyły zejściu ze sceny Józefa Wojdyły. Program artystyczny rozpoczął występ dzieci z PSP w Grodźcu. Pod kierunkiem pań, Ewy Adamiec i Agnieszki Łęgosz, grupa przygotowała pokaz kiszenia kapusty. Dzieci zaprezentowały także piosenki i tańce. Następnie koncert piosenek kresowych dały zespoły grodzieckie Jutrzenka i Grodziec. Był też konkurs w jedzeniu pierogów na czas, wzięło w nim udział 6 osób (choć chętnych było dużo więcej).  Podczas 15 minut najwięcej pierogów (36) zjadł Adam Kleszcz, drugie miejsce zajął Mariusz Bylak (20 pierogów), zaś trzecie Jakub Sitnik (19 pierogów).  Po konkursie wystąpił kabaret z Grodźca (Roman Sitnik, Jakub Sitnik, Grzegorz Stopa, Kamil Mońka i Jakub Krauz), który w zabawny sposób przypomniał zasady gry w pikarycia (piekarza). Ostatnim kresowym akcentem był znany i lubiany w Grodźcu bytomski kabaret Tyligentne Batiary. W jego wykonaniu można było posłuchać piosenek zarówno wesołych, jak i nostalgicznych. Spotkania zakończyła zabawa taneczna przy muzyce zespołu Sherwood. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu imprezy dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik, dyrektor Domu Kultury w Ozimku, pani Helenie Gruszce oraz sponsorom: firmie Elsteel Poland, firmie Edgum Serwis Ogumienia, firmie Mechanika Pojazdowa Jarosław Lewczak, firmie Bruk Term, firmie OP-NA-MAT, kwiaciarni Margolcia i Henrykowi Wiernemu.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895