Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny oraz za poległych i pomordowanych w czasie ostatnich wojen. Po zakończeniu mszy duża część jej uczestników przeszła na cmentarz parafialny, gdzie ksiądz proboszcz Zdzisław Banaś odprawił krótkie nabożeństwo.

Głos zabrał również burmistrz Ozimka Marek Korniak. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem pomordowanych w czasie ostatnich wojen. Obecne były delegacje: władz Gminy Ozimek, kombatantów, Rady Sołeckiej, PSP w Grodźcu, OSP w Chobiu i Stowarzyszenia Nasz Grodziec. O godzinie 13.30 ruszył spod Kuźni III Marsz Niepodległości im. Jerzego Bogusza. Uczestnicy  marszu prowadzeni byli przez rowerzystów ? członków Sekcji Cyklista. Warto nadmienić, że w tegorocznych zawodach brał udział mistrz Polski w Nordic Walking z 2010 r. Piotr Cichoń. On też jako pierwszy minął linię mety. Tuż za nim finiszował ubiegłoroczny zwycięzca Marceli Biskup. Trzecie miejsce zajął Jerzy Krzyś. W kategorii kobiet zwyciężyła Alicja Bogusz przed Janiną Gawłowską i Marią Supel. Wśród najmłodszych pierwsze miejsce zdobył Jakub Sitnik, który wyprzedził Ksawerego Jarosińskiego i Kamila Romanowa. Puchary i dyplomy wręczali zwycięzcom burmistrz Ozimka Marek Korniak i prezes Stowarzyszenia ?Nasz Grodziec? Krzysztof Kleszcz. Główną sędzią zawodów była Magdalena Maziarska. Wielu widzów zgromadziło wejście do wody morsów z Klubu Morsów Sopel z Dobrodzienia. Morsy odwiedziły Grodziec już trzeci raz, tym razem do wody weszło 12 osób. Zaskoczeniem była spontaniczna (?) kąpiel Tomka Furmana, który widząc kąpiących się zrzucił ubranie i wszedł do wody bez przygotowania. Po występie morsów wszyscy, zawodnicy i widzowie, zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec na kiełbasy z grilla i gorącą herbatę. Ostatnim punktem obchodów był występ dzieci z PSP w Grodźcu. Inscenizację na temat niepodległości i wolności przygotowały z dziećmi panie Ewa Adamiec i Agnieszka Łęgosz. Widzowie mogli przypomnieć sobie drogę Polski do niepodległości, a także dowiedzieć się, że wolność należy troskliwie pielęgnować. Uroczystości Narodowego  Święta Niepodległości w Grodźcu zorganizowali wspólnie Stowarzyszenie Nasz Grodziec i Sołtys wraz z Radą Sołecką. Współorganizatorem Marszu Niepodległości była Gmina Ozimek, zaś części artystyczne PSP w Grodźcu.  Oganizatorzy składają serdeczne podziękowania delegacjom biorącym udział w  uroczystościach, księdzu proboszczowi Zdzisławowi Banasiowi, pani dyrektor PSP w Grodźcu Jolancie Proszowskiej, paniom Ewie Adamiec i Agnieszce Łęgosz, panu Henrykowi Wiernemu, Agnieszce Filozof i Patrycji Malesce, członkom Sekcji Rowerowej Cyklista oraz wszystkim mieszkańcom, którzy zechcieli wziąć udział w obchodach święta.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895