Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Półkolonie letnie

Półkolonie letnie 2012, organizowane przez Stowarzyszenie,, Nasz Grodziec'' rozpoczęły się w poniedziałek 17 sierpnia i trwały prawie do końca wakacji tj. 31 sierpnia. Uczestniczyło w nich 30 dzieci w przedziale wiekowym 6 -13 lat. Przez cały czas półkolonii dopisywała nam pogoda i świetny humor.

Oprócz zajęć świetlicowych takich jak: gry i zabawy zespołowe, rysowanie, lepienie z plasteliny, organizowane były na boisku szkolnym i boisku LZS różne zawody sportowe. Były mecze piłki nożnej, gra w kosza, biegi w workach, rzuty ringiem i piłeczkami do celu oraz pokazy akrobatyczne. Była też ulubiona przez dzieci gra w podchody, zakończona plażowaniem nad miejscowym jeziorem i budowaniem zamków z piasku oraz wycieczka rowerowa po okolicznych lasach. Ale największe atrakcje miały dzieci podczas dni wyjazdowych. W drugi dzień półkolonii, wspólnie z przebywającą w tym czasie młodzieżą z Barszczowic (Ukraina), zwiedziliśmy Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się stara szkoła, młyn i karczma. W tym dniu odwiedziliśmy też opolskie ZOO. Kolejna wycieczka, również wspólna z młodzieżą ukraińską, to wyjazd do Juraparku w Krasiejowie. Po pełnej wrażeń podróży w Tunelu Czasu i spacerze ścieżką edukacyjną wśród prehistorycznych stworzeń, czekały dzieci jeszcze większe emocje w Oceanarium, gdzie dzięki technice trójwymiarowego przekazu, mogły one przenieść się w świat podwodnego życia gadów. Pobyt w Juraparku zakończył się dwugodzinną zabawą na Placu Zabaw. W drugim tygodniu półkolonii czekały na dzieci kolejne atrakcje. Był to wyjazd do Aquaparku we Wrocławiu, gdzie na zjeżdżalniach, w „leniwej rzece”, sztucznych falach czy skoczni Małysza mogły oddać się wodnym szaleństwom. Kolejne emocje połączone z niemałym dreszczykiem przeżyły dzieci, rodzice i opiekunowie podczas spływu kajakowego rzeką Mała Panew ze Staniszcz Małych do Ozimka. Ponad  dwugodzinna wędrówka „opolską Amazonką” to niezapomniana przygoda, zakończona pasowaniem na kajakarza Doliny Małej Panwi. Każdy uczestnik spływu otrzymał dyplom. Po spływie na wszystkich kajakarzy czekały pyszne kiełbaski z grila. Półkolonie zakończyły się świetną zabawą podczas inscenizacji wesela wiejskiego.Dzieci nie znające wcześniej swoich ról, spisały się doskonale, improwizując poszczególne sceny z zaręczyn, ślubu i wesela. Nie zabrakło też uczty weselnej, a na stołach królowały głównie słodycze. Zajęcia prowadziły Irena Karpa i Anna Pastuch, zaś w wycieczkach pomagały im Katarzyna Pastuch i Monika Stawczyk. Za pomoc w przygotowaniu zajęć organizatorzy składają serdeczne podziękowania burmistrzowi Ozimka, panu Markowi Korniakowi oraz dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik.

Irena Karpa

Odwiedza nas 106 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895