Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Półkolonie w Kuźni

Półkolonie w „Kuźni” organizowane przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec stały się już niemalże tradycją w czasie ferii zimowych.  W tym roku cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem wśród dzieci z Grodźca i Chobia. Wzięło w nich udział 36 osób.

Półkolonie odbywały się w drugim tygodniu ferii, od 4.02 do 8.02.2013. Zajęcia prowadziły panie: Anna Pastuch i Emilia Zając, pomagały im dorywczo panie: Katarzyna Pastuch i Katarzyna Wąsik. W ciągu paru dni dla dzieci były przygotowane różne atrakcje.

W poniedziałek uczestnicy półkolonii odwiedzili Muzeum Hutnictwa w Ozimku. Tutaj, Pan Marek Musiał, zapoznał ich z historią Huty Małapanew i  opowiedział o tym,  jakie dawniej wytwarzano w niej „skarby”. Udokumentowaniem jego słów były eksponaty w gablotach, m.in. broń, naczynia, ozdobne krzyże, makieta, miniatura mostu wiszącego. W poniedziałek także, z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, dzieci obejrzały w Domu Kultury w Ozimku przedstawienie pt. „Oflajnowo” w wykonaniu Teatru „Maska” z Krakowa. „Oflajnowo" opowiadało o tym, jak rozsądnie korzystać z Internetu, jak być odpowiedzialnym za własne słowo, a co najważniejsze, pokazało młodym ludziom, że realne kontakty i przyjaźnie są nie tylko bezpieczniejsze, ale również i bardziej wartościowe.

Kolejne spotkanie z teatrem dzieci miały we wtorek. Wtedy to, odwiedziły Teatr Lalki i Aktora w Opolu, gdzie wystawiona została sztuka, bajka pt. „Opowieści o Piesku i Kotce”. Głównymi bohaterami  przedstawienia byli pies Szczekuś i kotka Mruczka, którzy mieszkali wspólnie pod jednym dachem w prawdziwym domu, mieli wiele kociopsich spraw i mnóstwo szalonych pomysłów oraz przygód. Nasze dzieci były oczarowane przedstawieniem, które pokazało, że wbrew temu, co mówi znane przysłowie, pies i kot również mogą żyć w zgodzie i miłości.

Największą atrakcją tegorocznych półkolonii był dla dzieci czwartkowy wyjazd do parku wodnego Aquadrom w Rudzie Śląskiej. Aquadrom jest jednym z najnowocześniejszych basenów w Polsce. Tutaj, w strefie rekreacji: na zjeżdżalni, w jacuzzi,  w basenie, dzieci mogły się do woli oddawać wodnym szaleństwom. Czas spędzony w aquaparku był dla dzieciaków świetną zabawą.

Dwa dni półkolonii: środę i piątek, dzieci spędziły w „Kuźni”, gdzie przygotowane były dla nich różne gry i zabawy ruchowe, spacery, zabawa w podchody oraz różne zajęcia plastyczne.  W ramach prac plastycznych dzieci własnoręcznie wykonały m.in.: figurki z masy solnej, maski karnawałowe oraz rybki z płyt CD, które są miłą pamiątką po odbytych zajęciach.

Przez całe pięć dni dobry humor nie opuszczał dzieci ani na krok, a radosna atmosfera towarzyszyła wszystkim przedsięwzięciom. Organizatorzy dziękuję za pomoc w przygotowaniu ferii pani Barbarze Katolik, dyrektor Ośrodka Integracja i Pomocy Społecznej oraz pani Helenie Gruszce, dyrektor Domu Kultury w Ozimku.

Emilia Zając

 

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895