Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Zimowisko 2014

W związku z trwającymi w województwie opolskim feriami zimowymi,  Stowarzyszenie "Nasz Grodziec" zorganizowało w dniach 24.02-28.02.2014 roku półkolonie zimowe dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Grodźcu.

Dnia 24.02.2014 r. zajęcia prowadzone były w Domu Kultury w Ozimku, gdzie dzieci spotkały się z przedstawicielem Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, Michałem Malinowskim. W trakcie spotkania dzieci brały czynny udział w warsztatach, podczas których powstawały różnorodne konstrukcje budowane z drewnianych klocków, czy też własnoręcznie zdobione ciasteczka.

Kolejnego dnia, tj.25.02.2014 r. zajęcia odbyły się w Kuźni. Pod opieką mgr Eweliny Gordzielik oraz mgr Anny Gruszki dzieci angażowały się w zabawy integrujące z grupą, gry i zabawy ruchowe, rozwiązywanie różnego typu zagadek, a także zajęcia z zakresu arteterapii.

 Kolejny dzień okazał się równie ciekawy ze względu na panującą zupełnie nie zimową, słoneczną pogodę. Dzięki temu zajęcia odbyły się na placu zabaw przy Restauracji "Bajka" znajdującej się w miejscowości Grodziec. Pod okiem opiekunek grupa uczestniczyła w zabawach, konkursach i rożnego typu konkurencjach na świeżym powietrzu, co wywołało szczere uśmiechy i zadowolenie na twarzach dzieci.

Następny dzień był pełen niespodzianek. Nasza grupa została zaproszona na ognisko, którego organizatorami byli państwo Katarzyna i Józef Marciniakowie. Po obfitym poczęstunku zorganizowane zostały przejazdy quadami, bryczką, a także prezentacja stadniny koni. Przy rozpalonym ognisku dzieci mogły wspólnie śpiewać i tańczyć. Tego też dnia, po powrocie do Kuźni udało się rozpocząć wspólne budowanie eko-miasta. Z różnego typu kartonów, kolorowych wycinanek powstały wielkie konstrukcje. Była to świetna zabawa, dzięki której dzieci mogły uruchomić wyobraźnie i  wyzwolić niesamowitą kreatywność.

Dnia 28.02.2014r. półkolonie zakończone zostały wspólnym wyjazdem na basen do Tarnowskich Gór, gdzie przez pełne trzy godziny dzieci mogły bawić się i korzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie Parku Wodnego.

            Podsumowując całokształt projektu śmiało można stwierdzić, że zimowe półkolonie 2014 organizowane w Grodźcu należy uznać za udane. Po raz kolejny zyskały pozytywną opinię dzieci i ich rodziców. Wiele spośród dzieci, nie może doczekać się kolejnych, które zostaną zorganizowane już latem. Czas ten przyniósł wiele pozytywnych wrażeń i radości wszystkim podopiecznym, jak i ich opiekunom.

            Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik, burmistrzowi Ozimka, panu Markowi Korniakowi, dyrektor Domu Kultury w Ozimku, pani Helenie Gruszce, państwu Katarzynie i Józefowi Marciniakom, panu Jerzemu Wienchowi, panu Dawidowi Machulakowi, pani Bożenie Stawczyk oraz paniom prowadzącym zajęcia.

                                                                         Anna Gruszka i Ewelina Gordzielik

 

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895