Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Dzień Kobiet

Tradycyjnie już Stowarzyszenie Nasz Grodziec z okazji Dnia Kobiet zaprosiło mieszkanki Grodźca na spotkanie z podróżnikiem, Jackiem Plutą. Jacek z prelekcją do Grodźca przyjechał już po raz trzeci, wcześniej mogliśmy poznać relację z jego wyjazdu na Filipiny i Makronezję oraz z podróży dookoła świata. Tym razem opowiadał o wyprawie na …

koniec świata. Koniec świata znajduje się w mieście Ushuaia, na Ziemi Ognistej (Argentyna), jest tam nawet Muzeum Końca Świata. Oprócz tego wysłuchaliśmy opowieści o stolicy Argentyny, Buenos Aires oraz lodowcu Perito Moreno, znajdującym się w Parku Narodowym Los Glaciares. Podróżnik opowiadał także o kuchni tych terenów, zachwalając zwłaszcza argentyńskie steki. Argentyńczycy hodują cielęta specjalnie na steki (chuleta).

Po godzinnej prelekcji uczestnicy spotkania zadawali prelegentowi pytania, chcąc uzyskać dokładniejsze informacje o zwiedzonych przez niego terenach. Okazało się również, że rodziny grodzieckie miały w Argentynie krewnych, którzy wyjechali do tego kraju jeszcze przed II wojną światową.

Oczywiście oprócz ciekawych opowieści były życzenia z okazji święta pań oraz skromny poczęstunek. Na zakończenie spotkania Jacek Pluta został zaproszony na prelekcję w przyszłym roku.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895