Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Zdrowo jem w barwach czterech pór roku

Spotkanie pod takim tytułem zorganizowało Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” 25 maja w Kuźni. Prelegentem była dietetyk kliniczny Joanna Gruszka, która prócz wykładu odpowiadała na pytania słuchaczy.

Zaczęło się od informacji dość zaskakujących, bo kto by przypuszczał, że w ciągu siedemdziesięciu lat życia człowiek spożywa przeciętnie 1,9 tony białka, 2,3 tony tłuszczu, 9,5 tony węglowodanów oraz 63,8 ton wody. W ostatnich latach dochodzą do tego konserwanty, których spożywamy około 8 kg rocznie.

Następnie dowiedzieliśmy się o piramidzie żywnościowej i produktach, które trzeba spożywać często, takich, które można spożywać raz na jakiś czas oraz takich, które lepiej omijać. Sporo czasu poświęciła prelegentka żywności reklamowanej, podając szczegółowo jej składniki i wskazując zagrożenia związane z ich spożywaniem. Każdy z uczestników spotkania nabrał przekonania, że jedzenie wpływa w bardzo dużym stopniu na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, że zmiana diety może uchronić przed chorobami.

Na zakończenie spotkania były pytania słuchaczy, pytano o produkty reklamowane w mediach, o sposoby przygotowywania jedzenia, o dietę odpowiednią dla osoby chorej.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895