Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Nie szydź z przepowiedni,

co niesie i przysłowie.

Czego mędrzec nie zgadnie,

to głupi przepowie.

Noc Kupały

Palenie ognisk, plecenie wianków, szukanie kwiatu paproci – to stałe elementy powtarzane od wieków w najkrótszą noc roku, Noc Kupały.

23 czerwca Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” wspólnie z Ośrodkiem Wypoczynkowym Balaton zorganizowało Noc Świętojańską. Było robienie wianków, muzyka i wspólne śpiewy. Była też prawdziwa orkiestra, która przygrywała śpiewającym. Gdy zapadał zmrok, zapłonęło ognisko i wokół niego skupili się uczestnicy imprezy. Niestety nikt nie chciał skakać przez ogień, choć przecież, jak mówi tradycja, skoki takie mają chronić przed złymi mocami i chorobą. Najważniejszym, choć ostatnim punktem spotkania było puszczanie wianków. Wianki z płonącą na nich świeczką pływały swobodnie i nikt nie zdecydował się na ich wyławianie. Nie wiadomo, ile par poszło na poszukiwanie kwiatu paproci, i czy komuś z szukających poszczęściło się. Ci, którzy nie szukali kwiatu paproci, lecz po puszczeniu wianków pozostali przy ogniu, powrócili w dobrych nastrojach do  domów.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895