Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Kresowianie na Opolszczyźnie

            5 czerwca 2014 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbył się wernisaż wystawy fotografii „Kresowianie na Opolszczyźnie”. Dużą część eksponowanych zdjęć stanowiły fotografie zebrane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” do książki Śladami naszych przodków.

Album fotografii, ukazujące życie mieszkańców Biłek, Szlacheckiej  i Królewskiej. Uzupełnieniem zdjęć przedwojennych były zdjęcia wykonane w Grodźcu.

Wystawę przygotowaną przez Violettę Łabędzką otworzył dyrektor WBP w Opolu, Tadeusz Chrobak. Następnie odbył się koncert zespołu Grodziec, na którym zaprezentowano ludowe pieśni z Kresów. W zasadzie to zespół był wodzirejem, śpiewali wszyscy. Po nagrodzonym gromkimi oklaskami występie zespołu Grodziec głos zabrała wicemarszałek Województwa Opolskiego, Barbara Kamińska. Na koniec, o zgromadzonych na wystawie zdjęciach, opowiedział prezes Stowarzyszenia „Nasz Grodziec”, Krzysztof Kleszcz. Wystawa w WBP w Opolu potrwa do 26 lipca 2014 r.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895