Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Festiwal Kultur i Kresowego Jadła

Od 31 lipca do 7 sierpnia w Lubaczowie i Baszni Dolnej już po raz dwunasty odbywał się Festiwal Kultur i Kresowego Jadła. Impreza rozpoczęła się konferencją pt. Dziedzictwo Kresów dawnej Rzeczypospolitej, na którą zaproszone zostało Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”, z prośbą o przedstawienie działalności kresowej.

Prezentację multimedialną na ten temat przedstawił kolega Ryszard Olearczyk, opowiadając m. in. o renowacji nagrobków na biłeckim cmentarzu, wydanych publikacjach książkowych, organizowanych wystawach, przedstawieniach i Powiatowych Spotkaniach Kresowych, a także rajdach rowerowych i wycieczkach autokarowych na Kresy. Prócz naszego wystąpienia można było także wysłuchać informacji na temat projektu Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia, zapoznać się z podkarpackim projektem Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej, czy też z działalnością Akademii Dziedzictwa Kresów. W sumie wygłoszono dziewięć interesujących referatów. Pozostałe dni Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła wypełniły projekcje kresowych filmów, warsztaty folkowe i występy zespołów folklorystycznych.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895