Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Półkolonie w Grodźcu

           Już po raz dziesiąty stowarzyszenie ,,Nasz Grodziec’’ zorganizowało w "Kuźni" letnie półkolonie, w tym roku uczestniczyło w nich ponad trzydzieścioro dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Tegoroczny program obfitował w wiele atrakcji, wyjazdów i warsztatów.

            Pierwszy dzień zajęć rozpoczęliśmy od wspólnego stworzenia i podpisania regulaminu wypoczynku. Następnie każdy z uczestników wykonał swoje własne logo, a z prac zrobiliśmy mini galerię.

            Podczas zajęć uczestniczyliśmy w dwóch interesujących warsztatach. Na pierwszym z nich pani Iwona Chętnicka przeniosła nas w magiczny świat średniowiecznych zamków. Wytłumaczyła nam w jaki sposób i dlaczego powstawały oraz czym różniły się od pałaców. Opowieść wzbogacała licznymi ilustracjami z książek. W drugiej części uczestnicy sami wykonali z papieru przepiękne makiety zamków. Powstały zarówno urocze budowle księżniczek jak i mroczne zamczyska rycerzy. Drugi warsztat przeprowadziła z nami pani Marzena Kasperka El Khalfi, pokazując nam jak od podstaw samemu zrobić mydło. Podczas tych pachnących zajęć każdy z nas wykonał według własnego pomysłu kostkę mydła.

            Nasz wypoczynek obfitował w liczne atrakcyjne wycieczki. Na pierwszą z nich pojechaliśmy do ,,Uroczyska’’, przepięknej agroturystyki w Dylakach. Gdzie czekał nas ekologiczny poczęstunek, po którym rozpoczęły się warsztaty zielarskie. Poznaliśmy rodzaje ziół oraz sposoby ich pielęgnacji. Stworzyliśmy również od podstaw ekologiczny domek dla owadów, który umieściliśmy w okolicach naszej ,,Kuźni’’. Kolejna z wycieczek pełna była ekstremalnych przeżyć. Dostarczyło nam ich miasteczko kowbojskie ,,Twinpiks’’ w Żorach. Bawiliśmy się na diabelskim młynie, obejrzeliśmy film w 5D, a odważniejsi z nas weszli do tunelu strachów. Mieliśmy również okazję obserwować inscenizację pojedynku kowbojów.

            Kolejne miejsce, które odwiedziliśmy to TVP Opole, gdzie stworzyliśmy swój własny poranny program przeplatany występami artystycznymi. Jak to w prawdziwej telewizji nie zabrakło również wiadomości oraz pogody. Każdy z nas mógł się poczuć jak prawdziwy reporter lub operator kamery. Po pracowitym poranku w telewizji udaliśmy się do kina Helios, gdzie obejrzeliśmy bajkę ,,Gang wiewióra 2’’. Następnego dnia w Staniszczach Małych z reporterów przeistoczyliśmy się groźnych Indian z pomalowanymi twarzami. W wiosce Indiańskiej graliśmy w gry zręcznościowe, przechodziliśmy przez tor przeszkód i zapoznaliśmy się z bogatą kulturą indiańską. Po krzepiącym posiłku każdego z uczestników czekała przejażdżka konna.

            Nasz ostatni wyjazd rozpoczęliśmy od rejsu statkiem ,,Opolanin’’ po malowniczej Odrze. Następnie przeszliśmy do Opolskiego Zoo. Podczas zwiedzania największym zainteresowaniem cieszyła się lama, żyrafy oraz mini zoo.

            Zwieńczeniem naszego wspólnego wypoczynku była dyskoteka, podczas której zorganizowaliśmy mini konkurs tańca. Pożegnaliśmy się słodkim upominkiem oraz kartką z półkolonii, na której każdy z uczestników przedstawił to co spodobało mu się najbardziej.

            Dzieci bawiły się i odpoczywały pod czujnym okiem wychowawczyń, pań Iwony Konieczko oraz Marzeny Leżak.

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji półkolonii burmistrzowi Ozimka, panu Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej, pani Barbarze Katolik, pani Iwonie Chętnickiej, pani Marzenie Kasperskiej El Khalfi oraz panu Witoldowi Żurawickiemu.

                                                                                                          Marzena Leżak

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895