Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Narodowe Święto Niepodległości w Grodźcu

           Już po raz ósmy Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” zorganizowało obchody Narodowego Święta Niepodległości w Grodźcu. Rozpoczęła je msza święta w intencji Ojczyzny oraz za ofiary ostatnich wojen odprawiana przez księdza proboszcza Zdzisława Banasia. Następnie na cmentarzu parafialnym odbyło się nabożeństwo, podczas którego krótkie przemówienie wygłosił burmistrz Ozimka Jan Labus.

Po nabożeństwie delegacje władz gminnych, sołectwa Grodziec i Stowarzyszenia Nasz Grodziec złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom uroczystości, a zwłaszcza pocztowi sztandarowemu PSP w Grodźcu.

Kwadrans przed trzynastą przejazd przez Grodziec rozpoczął Marszałek Józef Piłsudski (Józef Adamski) w towarzystwie adiutanta (Kamila Wróblewska), trębacza (Marceli Biskup) i woźnicy (Tadeusz Jarocki). Po przyjeździe pod Kuźnię właśnie Marszałek Piłsudski dał znak uczestnikom VIII Marszu Niepodległości im. Jerzego Bogusza do rozpoczęcia zawodów. Ponad trzydziestu zawodników ruszyło nową trasą, liczącą około ośmiu kilometrów. W kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Marceli Biskup, drugie Rafał Hreczuch, a trzecie Mirosław Sobania; wśród kobiet wygrały: 1. Irena Starzec, 2. Danuta Wiciak, 3. Dominika Adamiec; w kategorii dzieci do lat 15:  1. Maciej Kuźniak, 2. Szymon Hreczuch, 3. Karol Wojdyła. Sędzią zawodów była Joanna Dzido, a zawodników na trasie obserwowali członkowie Sekcji Rowerowej Cyklista: Maria AdamskaZdzisław Adamski, Alicja Bogusz, Jan Kałamarz, Jan KarpaGrażyna KrzyśZbigniew Kuziemski, Stanisław Olearczyk i Grażyna Szałapska. Puchary, nagrody oraz dyplomy wszystkim zawodnikom wręczał burmistrz Jan Labus, który objął patronat nad marszem oraz prezes Stowarzyszenia Nasz Grodziec, Krzysztof Kleszcz.

Po wręczeniu nagród, o 15.30, 19 osób z dobrodzieńskiego Klubu Morsów Sopel zanurzyło się na kilkanaście minut w wodzie. Tym razem pogoda do kąpieli była dobra, nie padało, a temperatura powietrza wynosiła około sześciu stopni. Po kąpieli morsów na wszystkich obecnych czekała gorąca grochówka.

O 17.30 w Pawilonie rozpoczęły się V Siłowe Zawody Niepodległościowe wyciskanie wielokrotne sztangi połowy wagi ciała. Zawody, jak każdego roku, prowadził Piotr Bąk. W kategorii open wygrali je Mateusz Soszka przed Wiktorem Tasarzem i Jakubem Krausem, a w kategorii junior –  Jakub Lewandowski przed Mateuszem Jaworskim i Marcelem Machulakiem. Prowadzący zawody Piotr Bąk wycisnął sztangę o wadze 47,5 kg aż 128 razy. 

          Na zakończenie świątecznego dnia w Pawilonie odbyła się zabawa taneczna.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu imprezy burmistrzowi Ozimka Janowi Labusowi, dyrektor Ośrodka Integracji i Pomocy Społecznej Barbarze Katolik, państwu Katarzynie i Józefowi Marciniakom, Piotrowi Bąkowi, Tadeuszowi Jarockiemu, Marcelemu Biskupowi, Kamili Wróblewskiej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznych obchodów Dnia Niepodległości.

Krzysztof Kleszcz

O naszych obchodach w miediach >>>>>

 

 

 

 

 

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895