Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

„ Do kraju tego gdzie kruszynę chleba

   Podnoszą z ziemi przez uszanowanie

   Do darów Nieba ….

   Tęskno mi, Panie…..”

                              (Cyprian Kamil Norwid)

 

Po raz 102 dzień 11 listopada obchodzony jest w Polsce jako Święto Odzyskania Niepodległości. Ten dzień szczególny zawsze był radosny towarzyszyły mu huczne imprezy, defilady, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, biegaliśmy w różnych biegach, uczestniczyliśmy w koncertach i wielu innych wydarzeniach, słowem było podniośle, doniośle i uroczyście.  

       Rok 2020 przystopował nasze tradycyjne świętowanie - albowiem nie podczas wojny a w czasie panującej strasznej pandemii, kiedy ludzie płacą najwyższą cenę jaką jest życie - przyszła pora na zatrzymanie się i refleksję nad tym co ważne, co drogie, co ma sens, jak należy i co w końcu należy…zrobić, powiedzieć, działać, jak się zachować... ?

W Grodźcu również skromnie uczciliśmy kolejną rocznicę Święta Niepodległości.

Została odprawiona w kościele parafialnym msza święta „Za Ojczyznę” a po mszy Sołtys, przedstawiciele Stowarzyszenia Nasz Grodziec, Rady Sołeckiej złożyli na lokalnym cmentarzu kwiaty i zapalili znicze przy cokole upamiętniającym Ofiary wszystkich wojen z parafii Grodziec.

         To zawsze radosne święto, teraz w jesiennej zadumie i piętnem porażającej panującej wokół pandemii a jednak z myślą o lepszym jutrze, a także z wielką nadzieją, że za rok będzie lepiej, na zawsze pozostanie w naszej społecznej pamięci.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895