Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Śladami naszych przodków. Album fotografii

W maju 2013r. ukazała się książka Śladami naszych przodków. Album fotografii wydana przez Stowarzyszenie Nasz Grodziec. W książce zaprezentowano prawie 250 zdjęć zrobionych przed zakończeniem II wojny światowej. Najwięcej zdjęć wykonano w Biłce Szlacheckiej i Biłce Królewskiej.

Poza tym są również zdjęcia z Zuchorzyc, Barszczowic  i Podborzec. Są też fotografie przedstawiające ruchy migracyjne mieszkańców; mamy zdjęcia wykonane w Ameryce Północnej, Brazylii, Kanadzie. Znajdują się w albumie także fotografie zrobione w czasie II wojny światowej, dokumentujące wojenne losy mieszkańców wymienionych wyżej wsi. Zdjęcia zbierano od 2009 r., najpierw w Grodźcu, później w innych miejscowościach. Spływały z wszelkich zakątków Polski, a także z innych krajów. Zebrane zdjęcia podzielono na następujące działy: Architektura, Życie wsi, Rodziny, Dzieci, Portrety, Emigracja, Wojsko i wojny. Zdecydowana większość prezentowanych w książce fotografii nie była nigdzie publikowana.

Jeszcze do nabycia.

Krzysztof Kleszcz

Książkę wydano w ramach grantu pozyskanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895