Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Zespół Grodziec

Zespół Ludowy "Grodziec" z Grodźca istnieje już ponad 30 lat. W programie ma pieśni i przyśpiewki ludowe, kresowe; Pieśni kościelne Członkowie zespołu pochodzą z Grodźca i z Biłki Szlacheckiej k/Lwowa.

Stroje zespołu wzbogacone są o oryginalne chusty tureckie, które na tamtych terenach były noszone od święta, Chustki są zabytkowe. Zespół jest laureatem I nagrody Święta Opolskiej Pieśni Ludowej w Gogolinie w 1976 r., a także licznych nagród i wyróżnień w kolejnych edycjach tego przeglądu. Jest laureatem licznych nagród i wyróżnień z przeglądów i konkursów organizowanych na Opolszczyźnie. Za wieloletnią prezentację swego dorobku, zespół został odznaczony odznaką Zasłużonemu Opolszczyźnie. W Wojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej "Wiatraki 2006" zajął II miejsce Zespół jest częstym gościem imprez artystycznych organizowanych na terenie Gminy Ozimek i Województwa Opolskiego i chętnie jeździ na zaproszenia organizowane z rożnych okazji. Był również na Festiwalu Folklorystycznym "Góry Opawskie - Jesennik", organizowanym przez Wicemarszałka Województwa Opolskiego, Burmistrza Prudnika, Burmistrza Głuchołaz Obecnie zespół wydał płytę CD oraz kasety ze swoim repertuarem. Zespołowi towarzyszy Kapela Ludowa. Kierownik zespołu Józefa Cichowska. Kierownik muzyczny Jan Rybak.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895