Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

35-lecie zespołu Jutrzenka

            9 sierpnia odbyła się uroczystość 35-lecia zespołu Jutrzenka. Na uroczystość przybyli: zastępca burmistrza Ozimka Jarosław Wita, dyrektor Domu Kultury w Ozimku Helena Gruszka, radny Powiatu Opolskiego Jan Karpa, ksiądz proboszcz Zdzisław Banaś, ksiądz Grzegorz Juszczyszyn, sołtys Grodźca Zdzisław Adamski, przewodnicząca Rady Sołeckiej Alicja Bogusz,

delegacja Stowarzyszenia Nasz Grodziec w składzie Katarzyna Pastuch i Katarzyna Wrzeciono-Marcinków, a także delegacje wszystkich zespołów ludowych działających na terenie naszej gminy. Zebranych gości powitała kierowniczka zespołu Danuta Szewc. Następnie odbył się koncert zespołu Jubilata, podczas którego można było wysłuchać znanych i lubianych utworów. Po koncercie składano gratulacje i życzenia dalszych sukcesów. Dużą atrakcją spotkania była zabawa przy muzyce zespołu Eliot. Były tańce, śpiewy, nie zabrakło też historii i wspomnień.

Zespół Jutrzenka powstał w 1980 r., a pierwszą jego kierowniczką była Zofia Ledniowska. Na samym początku zespół działał w składzie Zofia Ledniowska, Danuta Szewc, Józefa Niedźwiedź, Kazimiera Jarocka, Katarzyna Saramaka, Halina Jastrząbek, Bronisława Ledniowska, Janina Grabowska, Helena Soszka, Janina Warzecha, Jan Ledniowski.- akompaniator. Przez wiele lat działalności zespół zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na przeglądach i konkursach pieśni ludowych. Był również zapraszany do programów telewizyjnych oraz nagrywał audycje w Radiu Opole. Ma również w swoim dorobku nagrane płyty. Wraz z upływem lat zmieniał się skład zespołu Jutrzenka, podczas spotkania wspominano osoby, które odeszły: pierwszą kierowniczkę Jutrzenki Zofię Ledniowską, długoletniego kierownika artystycznego i akopaniatora Jerzego Bogusza, akompaniatora Wacława Szumatycza oraz wokalistki i wokalistów: Janinę Grabowską, Helenę Soszkę, Stefana Ledniowskiego i Wojciecha Jarockiego.

Jubileuszowe spotkanie zakończyło się w późnych godzinach wieczornych.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895