Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Szanowni Mieszkańcy Grodźca,

21 lipca ukazało się Obwieszczenie Burmistrza Ozimka w sprawie budowy w Grodźcu zakładu przetwarzającego zagęszczone ścieki. Zakład chce budować spółka Maxcalc Sp. z o.o. z Antoniowa (ul. Ozimska 11). Istnieje obawa, że nowy zakład będzie źródłem nieświeżego powietrza dla całej naszej wsi. Dlatego też proszę o podpisanie i dostarczenie do UG protestu przeciwko budowie tego typu zakładu. Wzór zamieszczono poniżej. Podpisany dokument można dostarczyć osobiście do p. nr 219 w UG lub wysłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Swój sprzeciw trzeba wysłać do dnia 4.08.2022 r.

Krzysztof Kleszcz - radny RM

Sprzeciw indywidualny                                                 Sprzeciw zbiorczy

Aktualizacja z dnia 2 sierpnia 2022r.

Komunikat Gminy Ozimek

w związku szeroko pojawiającymi się błędnymi informacjami
w przestrzeni publicznej przekazuję oficjalny komunikat Gminy Ozimek

 1. W dniu 20.07.2022r. do Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku wpłynął wniosek firmy MAXCALC Sp. z o.o. z Antoniowa w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (decyzja ooś) dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa zakładu do produkcji polepszaczy gleb lub nawozów mineralno-organicznych w wyniku przetwarzania zagęszczonych osadów ściekowych i innych odpadów organicznych na działce nr 317/2 położonej w miejscowości Grodziec” (na wyjeździe z Grodźca w stronę Dobrodzienia przy DK46).
 2. 2.Prawo pozwala każdemu przedsiębiorcy złożyć wniosek o decyzję ooś, nawet nie będąc właścicielem działki.
 3. W dniu 21.07.2022r. na podstawie Kodeksu Postępowania Administracyjnego wszczęto postępowanie administracyjne w powyższej sprawie i obwieszczeniem DRO.6220.4.2022r. podano do publicznej wiadomości (zamieszczono na stronie BIP, tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku oraz wysłano Sołtysowi wsi Grodziec celem umieszczenia na tablicach ogłoszeń wsi Grodziec) informacje o toczącym się postępowaniu.
 4. Zgodnie z ustawą o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (ustawa ooś), pismem z dnia 22.07.2022r. wystąpiono do odpowiednich organów: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Opolu, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opolu oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Opolu, przesyłając wniosek wraz z całą dokumentacją z prośbą o wyrażenie opinii co do potrzeby przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko i ustalenia zakresu raportu. Organy powinny odpowiedzieć w ciągu 14 dni.
 5. 5.Zwrócimy się do inwestora o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami Grodźca w celu wyjaśnienia charakteru inwestycji.
 6. 6.Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony w 2017 roku nie przewiduje w tej lokalizacji inwestycji uciążliwych środowiskowo, co oznacza, że Gmina Ozimek nie wyrazi zgody w Grodźcu na inwestycję uciążliwą środowiskowo.
 7. Spółka PGKiM nie zamierza dostarczać do tej instalacji osadów ściekowych pochodzących z oczyszczalni ścieków w Antoniowie.
 8. 8.Decyzja ooś jest na razie w początkowej fazie postępowania i nie zostanie wydana wcześniej niż w listopadzie bieżącego roku.

 Z-ca Burmistrza Ozimka

   /-/ Andrzej Brzezina

Wciąż zachęcamy mieszkańców do wyrażania swoich opinii w sprawie ( link) i składanie ich (do 04.08) w UGiM w Ozimku.

Przekazuję pismo na temat wycinki suchych drzew rosnących wzdłuż Białki.  Dokument otrzymałem dziś (15.11.2021).

Krzysztof Kleszcz

Przedszkole w Grodźcu

22 kwietnia odbyło się spotkanie, podczas którego architekt Ramona Zygmunt-Olejnik przedstawiła wizualizacje i omówiła projekt przedszkola. Przedszkole ma być budynkiem parterowym w kształcie prostokąta, nawiązującym architektonicznie do budynków sąsiednich (elewacja do budynku SP, bryła do budynku sali gimnastycznej).

Czytaj więcej: Przedszkole

Odwiedza nas 285 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895