Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Wycieczka w Góry Stołowe

50 osób wzięło udział w wycieczce autokarowej w Góry Stołowe, zorganizowanej 30 czerwca przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Głównym celem naszej wycieczki były: Szczeliniec, Błędne Skałki i Wambierzyce. O 6.45 wyruszyliśmy z Grodźca, (niektórzy jeszcze bardzo zaspani, cóż, sobota) i o 10.30 byliśmy już na początku trasy na Szczeliniec Wielki. 

W wycieczce brały udział osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania w chodzeniu po górach, jednak na najwyższy szczyt Gór Stołowych weszli wszyscy bez większych kłopotów, a pokonać trzeba było 665 schodów, ułożonych w 1814 r. przez Franza Pabla, ówczesnego sołtysa pobliskiego Karłowa. Po drodze mogliśmy podziwiać uformowane przez naturę skały: Wielbłąd, Mamut, Słoń, Kwoka, Małpa, Pies, Żółw, Sowa, Fotel Pradziada. Mogliśmy także zejść do Piekiełka i Diabelskiej Kuchni. Z samego szczytu rozpościerała się wspaniała panorama, i jeszcze świadomość, że szczyt ten zdobywał niemiecki poeta romantyczny Johann Wolfgang von Goethe. Naprawdę warto było się wspinać. Następnie udaliśmy się do Błędnych Skałek, które według legendy stworzył Liczyrzepa ? Duch Gór. Kilkusetmetrowa trasa prowadziła pomiędzy maczugami, słupami, grzybami. Niektóre z głazów mają nazwy własne, np. Stołowy Głaz,  Tunel,  Kuchnia czy Kurza Stopka. Największą trudnością w pokonaniu Błędnych Skałek były wąskie na kilkadziesiąt centymetrów szczeliny, przez które musieliśmy się przeciskać. Na koniec pojechaliśmy do Wambierzyc, by zobaczyć tamtejsze sanktuarium. Według legendy, Jan z Ratna miał w tym miejscu odzyskać wzrok i ujrzeć postać Matki Boskiej. Do wspaniałej świątyni prowadzi 57 schodów. Miejscowość słynie również z ruchomej szopki, wykonanej w 1882 r. przez miejscowego zegarmistrza Longinusa Wittiga.Po zwiedzeniu Wambierzyc ruszyliśmy w drogę powrotną do Grodźca. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z sobotniego wypadu w góry, być może wkrótce zaproponujemy mieszkańcom Grodźca następną wycieczkę do równie atrakcyjnego miejsca.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895