Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Wycieczka do Międzygórza

W zasadzie zawiodła tylko pogoda. Od wyjazdu z Grodźca o g. 6.00 aż do godzin popołudniowych ciągle padało, na szczęście trasa nie była długa, ani też zbyt trudna. Szlak wiódł przez Ogród Bajek na Igliczną, droga powrotna prowadziła przez wodospad Wilczki.

Na drugą wycieczkę zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” 11 sierpnia wybrało się 78 osób. Zaopatrzeni w płaszcze przeciwdeszczowe, nieprzemakalne kurtki i parasole wyruszyliśmy z centrum Międzygórza na Igliczną. Droga prowadziła ciągle pod górę, jednak pomimo deszczu można było podziwiać przepiękne widoki. Pierwszy przystanek mieliśmy w Ogrodzie Bajek, założonym w latach dwudziestych XX w. przez Izydora Kristiena. Ogród stanowił atrakcję zwłaszcza dla dzieci, które mogły odnaleźć w nim znanych i lubianych bohaterów, choć licznie zgromadzone figurki, domki i altanki nawiązujące do znanych wszystkim bajek oglądali z zainteresowaniem także dorośli. Z Ogrodu Bajek udaliśmy się do Sanktuarium Marii Śnieżnej. Tam przyjął nas ksiądz kustosz Andrzej Adamiak i opowiedział ciekawą historię kościoła. Figurka Matki Boskiej jest kopią figury z Mariazell w Austrii, skąd przywiózł ją w XVIII w. ówczesny sołtys pobliskiego Wilkanowa Krzysztof Veit. W tym samym wieku powstała najpierw drewniana kaplica, a później kościół. Figurka słynęła licznymi cudami, więc kościół odwiedzany był przez licznych wiernych. W 1983 r. papież Jan Paweł II ukoronował figurę Matki Bożej Śnieżnej. Po opowieściach księdza Adamiaka część osób została na mszy świętej, zaś pozostali udali się na kawę do pobliskiego schroniska. Po mszy wszyscy udaliśmy się w kierunku wodospadu na rzecze Wilczka. 22. metrowy wodospad położony jest w rezerwacie przyrody. Zejście schodkami prowadzi na sam dół kotła, gdzie spada woda. Potem, niestety, trzeba pokonać ponad dwieście kamiennych schodów, by wejść na drogę prowadzącą do Międzygórza. Po obejrzeniu wodospadu wróciliśmy do Międzygórza, gdzie odbyło się wielkie grillowanie pod rozłożystym kasztanem. Do Grodźca wróciliśmy w późnych godzinach wieczornych.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895