Stowarzyszenie Nasz Grodziec
...................................................
email:admin.grodziec@gmail.com

Nasz Grodziec

Stowarzyszenie

 • 1 Przekaż nam 1%

  Jak co roku całość środków z 1% przeznaczana jest na inicjatywy na rzecz wsi i mieszkańców.
  Więcej ...
 • 2 Wizyta Św. Mikołaja

  05.12.2021 na zaproszenie Sołtysa Grodźca, Rady sołeckiej i Stowarzyszenia "Nasz Grodziec" do Świetlicy Wiejskiej „Pawilon” przybył długo wyczekiwany Gość. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, zawitał do naszej miejscowości w przeddzień swoich imienin. Swą wizytą sprawił naszym najmłodszym mieszkańcom radość i wręczył słodkie upominki. Jako, że w Grodźcu mieszka wiele grzecznych dzieci, to i słodkości było bez liku!!!
  Więcej ...
 • 3 Rajd w Święto Niepodległości

  11 listopada, w dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości członkowie grupy „Cyklista” działającej w ramach Stowarzyszenia „Nasz Grodziec” uczestniczyli w bardzo ciekawym wydarzeniu.
  Więcej ...
 • 4 Konkurs plastyczny

  We wtorek 02.11.2021 w grodzieckiej Kuźni zaprezentowano pokonkursową wystawę prac plastycznych. Konkurs plastyczny pt. „Mój Grodziec w barwach jesieni” został zorganizowany w okresie od 11 do 24 października przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec” we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Grodźcu.
  Więcej ...
 • 5 Tenis

  Po dwu latach przerwy spowodowanej pandemią, w sobotę, 23 października br. w sali gimnastycznej PSP w Grodźcu odbyły się zawody sportowe kolejnej VIII edycji Turniej Tenisa Stołowego zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”.
  Więcej ...

Wycieczka do Skalnego Miasta

Wspaniała słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom wycieczki do Skalnego Miasta w Czechach, zorganizowanej 15 czerwca przez Stowarzyszenie „Nasz Grodziec”. Nic dziwnego, że wszystkim dopisywały również humory. Wesoło było od samego początku, i im dłużej przebywaliśmy z sobą, tym bardziej grupa była zgrana i rozbawiona.

Skalne Miasto stało się atrakcją turystyczną już w XVIII w., zwiedzały je m. in. takie znakomitości jak królowa pruska Luisa, cesarz Józef II, czy cesarz austriacki Karol. Szlak turystyczny prowadzący przez Skalne Miasto jest interesujący, lecz niespecjalnie długi. W sam raz dla turystów początkujących. Bywają co prawda strome podejścia, jednak można pokonać je zupełnie spokojnym krokiem. Dodatkowo, co chwilę dochodzi się do ustawionych ławek, na których można odpocząć i wyrównać oddech. Trasę pokonuje się z zadartą do góry głową, bowiem co chwila ukazuje się inaczej uformowana skała. Mijamy Dzban, Głowę Cukru, Bramę Gotycką, Słoniowy Rynek, Ząb, Diabelski Most, Wieżę Elżbiety, Gromowy Kamień, Kochanków. Nawiązujące do kształtów nazwy skał rozbudzają wyobraźnię. Po dwóch godzinach spokojnego marszu dochodzi się do wyjścia. Teraz jest czas na posmakowanie piwa czeskiego i specjałów kuchni czeskiej. Zamówić można knedliczki, ser smażony i popić Budweiserem, Pilsnerem lub Zlatopramenem. Wszystko smakuje wyśmienicie.

Po pokrzepieniu się ruszamy w drogę powrotną. Wstępujemy jeszcze do parku zdrojowego w Polanicy Zdroju, by pospacerować i napić się leczniczej wody.
W doskonałych humorach docieramy do Grodźca około dziewiątej wieczorem i umawiamy się na kolejną wycieczkę.

Krzysztof Kleszcz

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

JOGA - zadbaj o zdrowie w formie relaksu - serdecznie zapraszamy - tel. 784614895